Şehirde Harika Vakit Geçirmek İçin 7 Aktivite

Havalar sıcak, Instagram’ınız deniz/havuz fotoğraflarıyla nem oldu hep. Siz de koltuğunuzda bütün gün kim nerede ne yapmış izleyip iç geçirin.

Hayır tabi ki böyle yapmıyoruz.

Yazı/tatili şehirde geçiriyorsanız aşağıdaki aktivitelere bir göz atın, belki de güzel vakit geçirmek için tatile gitmek şart değildir?

1. Kendi şehrinizde turist olun!

Şehrin kalabalığının tatile kaçmasını fırsat bilerek gidip görmek istediğiniz yerlerden kendinize bir liste oluşturun. Daha önce gitmediğiniz cafeler, turistik yerler, doğal ortamlar nereler? Hadi ama şehrin her köşesini, görmüş olamazsınız… Dışarı çıkın!

2. Her gün yapmadığınız bir aktivite olarak: bowling!

“Biz de her gün bir tur bowling oynamadan günü bitiremiyoruz ailecek canım!” diyen biri değilseniz değişik bir aktivite size iyi gelecek. Arkadaşlarınız, aileniz, erkek arkadaşınız, eşiniz, kimlerle vakit geçirmek size iyi geliyorsa toplayın ve bowling oynamaya gidin. Gitmişken benim yerime de güzel bir yemek yiyin.

3. O şehirde suyun tadını çıkarabileceğiniz bir yer olabilir, iyi bakın.

Eğer denize uzak bir yerde yaşıyorsanız bu suyun tadını doyasıya çıkaramayacağınız anlamına gelmiyor. Şehrinizdeki otellere, yüzme havuzlarına bir göz atın. Belki kitabınızı alıp güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir yer olabilir.

4. Canlı müziğin büyüsü…

Hemen internete girip şehrinizdeki etkinlik takvimine bir göz atın. (Hemen dediysem şu yazıyı bi’ bitirin önce…) Hangi konserler varmış, ne zamanmış? Müzik için, eğlence için, coşmak için tatilde olmaya gerek var mıymış bi kontrol edelim. Yoksa da oyalanmadan bir sonraki maddeye geçin. 🙂

5. Netflix and Chill’cilik

Sıcaklarda evde oturmak için harika bir sebep: yeni bir diziye başlamak. En sevdiğiniz içeceği yanınıza alın ve tutkunu olacağınız, sonraki bölümü açmadan duramayacağınız bir diziye başlayın. Yalnız dozunu kaçırmadan… Daha yapacak çok şeyimiz var!

6. Vizyonda ne var?

Canım herkes tatile çıktı diye şehirdeki sinemaları da Çeşme’ye, Bodrum’a taşımadılar ya? Vizyonda neler var, ilginizi çekecek mi bir göz atın ve büyük boy pop-corn’unuzla en güzel yeri kapın. Belki şimdiye kadar hiç tek başınıza sinemaya gitmediniz. Bu fırsatı kaçırmayın, kendinizle ne kadar eğlenebileceğinize inanamayacaksınız.

7. Kitap okumak için deniz kenarında olmak şart değil; zaten çok rüzgar oluyor öyle…

Sizi bilmem ama ben kitap okumaktan çok kitap raflarında oyalanmayı sevenlerdenim. O raflarda abartısız bir-iki saat geçirebilirim. İlişkimin sonu da bu yüzden olacak sanırım. 🙂 Gidin ve dakikalarca kurcalayarak kendinize size iyi gelecek bir kitap bulun. İyi gelecek, söz veriyorum.

Aklınıza gelen diğer aktiviteleri bizimle paylaşmayı unutmayın.

Unutmayın; her durum için birden fazla seçeneğiniz var ve KİK okuyucuları hep kendisine en iyi geleni seçer!

Sizi seviyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir