fbpx

KİK Bucket List: Yeni Bir Sen (Ücretsiz Çalışma Kağıdı)

Çok ama çok heyecanlıyım!

Çünkü bana göre harika bir serinin ilk paylaşımıyla karşınızdayım…

İddialı bir giriş yaptığımın farkındayım. Durun bi’ kahve yapıp gelin anlatayım…

Yine kalbimin köşesi Seray’la bir akşamüstü Foça’da elimizde kahvelerle uzanmış, günün bütün karmaşası bitmiş, hava pembeleşmişken nereden geldiğimizi, nereye gittiğimizi tartışıyoruz hafif hafif esen rüzgar eşliğinde. Ve zamanında yaptığımız Bucket List’in bize nasıl iyi geldiğini… (Beraber yaptığımız Bucket List’ten bahsettiğimiz video için: TIK )

O zaman konfor alanından çıkamadığımız için “İstiyorum” demekten ileri gidemediğimiz birçok isteğimizi bu liste sayesinde bir bir gerçekleştirmiştik. İlk sushimizi o zaman yiyip, en saçma festivallere o zaman gitmiştik. Kendimizi daha yakından tanıdık, içimize döndük… “Hadi o  zaman” dedik, “Yeniden deneyelim!” 2018 son gününe kadar yapacağımız bir Bucket List hazırlayalım ve yeniden hayallerimizin, istediklerimizin peşinden koşalım.

Hal böyleyken bende de bir ışık yandı. Seray’la beraber hazırlayacağımız Bucket List bir yana, neden KİK ailesi olarak (artık bize bir isim koyma zamanı geldi bence, bundan sonra bu ailenin adı kikers olsun hahaha)  belirli başlıklar altında hazırladığımız Bucket List’ler yapıp hep birlikte gerçekleştirmiyoruz?

Bu fikirden yola çıkarak ilk Bucket List’imizi hazırladım. Bu liste sayesinde kendimizi daha yakından tanıyacak, kendimizle daha çok ilgileneceğiz. İç sesimizi dinlemeye vakit ayıracağız. Dışarıdan beklediğimiz ilgiyi önce biz kendimize vereceğiz. Belki bu liste tamamlandığında daha mutlu, daha huzurlu ve daha özgüvenli olacağız kim bilir?

Eğer yapabilirsem bu süreci vlog halinde yayınlayıp sizinle paylaşma niyetim var. Siz de (fotoğraf, mesaj, video, nasıl paylaşmak isterseniz o şekilde) bizimle maceranızı paylaşabilirsiniz. Hazırsanız serinin ilk listesiyle başlıyoruz.

KİK Bucket List: Yeni Bir Sen

 

 

  • Kendine düzenli bir cilt bakım rutini oluştur.

 

 

  • Kendine seni mutlu eden şarkılardan bir playlist oluştur.

 

  • Bulunduğun yerde gitmek isteyip gidemediğin bir yere git.

 

  • Uzun zamandır izlemek istediğin bir film bul ve izle.

 

  • Bir akşamını sadece kendine ayır ve telefonu kullanma. En sevdiğin maskeni yap, en rahat pijamalarını giy, mumunu yak, kitabını oku veya ne yapmak istersen onu yap!

 

  • Bir hafta boyunca sabah en geç 9:30 da yataktan kalkmış ol.

  • Daha önce hiç yemediğin bir şeyi dene.

 

  • Yoksa kendine yapmayı sevdiğin bir hobi edin, varsa her gün hobin için bir şey yap.

 

  • 21 gün boyunca her gün kendinde sevdiğin üç özelliğini defterine not et.

 

…ve maceranı bizimle paylaşmayı unutma,

İyi yolculuklar!

 

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, Kuantum ve Yaşam Koçluğu eğitimleri alarak sevdiği işi yapmak için kişisel gelişim dünyasına adım attı. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir