fbpx

Bir Daha Denerim, Gerekirse Yine Yapamam…

İnsan kendini küçümsemeye meyilli mi sizce?

Başarılarından çok tökezlediklerini düşünerek mi koyar genelde kafasını yastığa?

“Neler başardım ha, fakat iyi başardım!” diye gezen kaç insan görüyoruz? İnsan işte, aklı hep başaramadıklarında…

Son zamanlarda sürekli üstesinden gelemediğim şeyler için sızlanıyorum. Hiçbir işe yetişemiyorum, sevdiklerime ve kendime vakit ayıramıyorum, hayatımın büyük bir parçası haline gelen bu blogla ilgilenemiyorum. “Galiba…” diyorum, “bu kez büyük patlıcam.”

Bugün olduramadıklarımı bırakıp oldurduklarıma baktım şöyle bir dönüp.

Geçmişe dönüp baktığımda aslında kafama koyduğum birçok şeyi yaptığımı gördüm. Tercihlere 3 gün kala yanından geçip tavana astıkları bitkilere ve taş şeklindeki hoporlörlerine hasta olduğum için gitmek istediğim o okulda kendimi bulunca, okumak istediğim bölümü bitirince, ergenliğimizin r&b dansçılarına özenip bir gün bir yerde bu müziklerde dans ediyor olacağımı ilan etmemin üstünden belki 5-6 sene geçmesi üzerine üniversitede dans kulübüne girip gösterilere çıkınca, tam da istediğim yollardan geçip istediğim ilişkiyi yaşayınca, “ne olcam ben” sancıları yaşadığım ve kendime staj arandığım gecelerde bir anda “bak ben bu departmanda çalışcam, hoşuma gitti bu” diye salona, babama koşmamın üzerine şu an tam da o departmanda çalışınca anladım ki kelimelerin, hayallerin ve dileklerin gücü var.

“Yapacağım” dediğim birçok şeyden “keşke yapmasaydım” diyerek çıktığım oldu, deneyip başaramadığım da… Kimse kusura bakmasın, utanmam yok. Bir daha denerim, gerekirse yine yapamam. En güzel de ben yapamam.

Belki daha güzel bir üniversite, daha iyi bir bölüm, daha akıllıca seçilmiş bir sosyal aktivite ya da kariyerim adına benim için daha doğru bir departman olabilir bu dünyada. Mutlaka vardır… Ama çok da önemli değil aslına bakarsanız. O an içimden geçmiş, kabul olmuş ve şu an durduğum yere gelmişim. En azından şunu söyleyebiliyorum: “Hepsini ben seçtim!” Bu bana tekrar seçmem için cesaret veriyor. Günün birinde yeniden içimden geçer, yeniden dilerim, yeniden seçerim. Umarım dilek hakkımız sınırlı değildir ve benimki canımın çektiği abur cuburları dilerken bitmemiştir.

Sizin kafanıza koyduğunuz neler gerçekleşti?

Üstesinden gelemediklerinizi yarın düşünürsünüz…

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir