fbpx

Aralık 2017 Favorileri | Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmak, Fi, Müzikler…

Yılın son günlerinden merhaba!

Aslında yılı güzel ve anlamlı bir yazıyla kapatmak istedim, 2017 Sen Beni Çok Değiştirdin‘le de kapatacaktım ama paylaşmak istediğim o kadar şey var ki, duramıyorum. (Durduramıyoruz efendim, sürekli anlatıyor…) Biliyorsunuz Köpükcağızımın rahatsızlığından beri favoriler yazısı yazamadım. Blogla ilgili birçok projeyi de rafa kaldırmak durumunda kaldım. Instagramda “Yakında…” dediğim şeyler yakın zaman içinde gelmediyse sizden çok özür dilerim. Aslında hepsi hazır bir şekilde öylece bekliyor… Fakat son zamanlarda yeni bir şeyler keşfetmek ya da klavye başına geçmek şöyle dursun mevcut hayatımdan da uzaklaşmak durumunda kaldım. Ama şimdi iyileşiyoruz, toparlanıyoruz… 2018’in ilk günleriyle rafta kalan bütün projeleri ortaya dökeceğime, birlikte daha çok şey paylaşacağımıza söz veriyorum ve aralık favorilerime başlıyorum.

1. Cilt Bakımı: Acnelyse Krem

Uzun zamandır cildimin altında çıkan, sıksan sıkılmayan, sıkmaya çalıştıkça yara olan kapalı komedonlarımdan gına gelmişti. Stresle birlikte artık elimi attığım her yerde bunlara denk gelince çözüm bulmanın vakti geldi dedim ve tedirginlike Acnelyse kreme başladım. Tedirgin diyorum çünkü hakkında çok fazla şey okudum. “Yüzünüz kezzap atmış gibi oluyor!” lar “Sakın kullanmayın!”lar… Cildi soyduğu ve aşırı hassasiyet yarattığı doğru. En azından bende öyle oldu. Az da çekmedim bu kremden. Daha sonra neler çektiğimi, hangi aşamalardan geçtiğimi uzun uzun anlatırım. Ama nihayetinde yüzümdeki kapalı komedonların %80’ini geçirdiği için favorim oldu. Bir de nasıl oldu o bilmiyorum ama yüzüm çok aydınlandı. Nasıl anlatayım… Yağlı gibi değil de kendinden highlighterlı gibi ışığı yansıtmaya başladı…  Gözeneklerimi de sıkılaştırdı, daha ne olsun.

Fakat belirtmek zorundayım ki bu benim tavsiye edebileceğim bir krem değil, zaten kendisi kozmetik bir ürün de değil. Hatta oldukça ağır bir krem olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden doktora gitmeden, danışmadan almayın aman diyeyim.

2. Dizi

Üç diziye çok fena sarmış durumdayım. Bunlardan birini anlatmıştım, biliyorsunuz. Diğer ikisini de tahminen zaten izliyorsunuz.

Lucifer 3. sezonu geldi! Geldi de ara bile verdi. Çok sağlam bir Lucifer izleyicisi olan ben 3. bölümün ilk bölümlerinden hiç keyif almadım desem yeridir. Lucifer’ın güzel yüzünün hatrına izledim. Her sezon günlük olaylar üzerinden yürürken bir yandan da belirli bir ana konu etrafında dönen dizi, sürekli çerez olaylarla uğraştı durdu ilk 4-5 bölüm… Son bölümlerde (üstelik 10. bölümde) çok güzel toparladı. Artık sağlam bir ana konumuz var çok şükür… 1 Ocak’ta yılbaşı özel bölümü geliyor, izliyorsanız kaçırmayın. Ayrıca Lucifer Şubat Favorilerinde de mevcut.

Diğer favori dizim tabi ki Fi (Çi). İlk sezonunu keyifle izlerken ikinci sezonun bozmasından çok korktum ama bence söylenenlerin aksine fena gitmiyor. Sadece karakterlerdeki keskin dönüşümler rahatsız ediyor. Sessiz sakin olanlar bu sezon bir anda aslan kesildi, masumlar, ürkekler aniden acımasızlaştı. İyi hoş oldu fakat bu değişimlerininin ardındaki motivasyonları yeterince iyi yedirilmiyor gibi geliyor bana. Ama yine de akşamlarımı şenlendirdiğin için seviyorum seni Fi.

fi dizisi.jpg

Ve son olarak Ufak Tefek Cinayetler… Bu diziye yeni başladım ve kendisine sürekli Küçük Küçük Yalanlar diye hitap ettiğim için hiçkimse hangi diziden bahsettiğimi anlamıyor. Uyarlama bir diziye göre şimdilik gayet güzel ilerlediğini düşünüyorum. Şimdilik dediğim 4. bölümdeyim daha, sonradan bozduysa üstüme gelmeyin… Bu dizi hakkında da Fi gibi söyleyeceğim çok şey var ama izlemeyenlere spoiler olur diye susuyorum. Özelden gelin uzun uzun konuşalım. :)))

ufak tefek cinayetler

3. Müzik

Son zamanlarda çook güzel şarkılar keşfettim. Bu şarkıları blogda bir yere koymayı düşünüyorum arkadan güzel güzel çalsın diye ama şimdilik sizi Spotify listelerime davet etmekle yetiniyorum yine… (@cerenrlu) Son zamanlarda en çok dinlediğim şarkılar:

  • Selfish Love-Jessie Ware
  • Kill Our Way to Heaven-Michl (O kadar dinliyorum ki sıkılmaktan korktuğum için kendime yasakladım…)
  • Love Came Here-Lhasa De Sala
  • Bunker-Balthazar (Bunu şarkıyı da geceleri koynuma alıp uyuyasım geliyor, acil yardım.)
  • Wolf & I-Oh Land (Şimdilik bu listenin kraliçesi…♥)

4. 2018 Benim Yılım – Hedef Ajandası

F7462AC1-2692-410B-9CFC-EC841F02440B.JPG

Kendime biraz torpil geçtim. 🙂 Çünkü bu ajandayı yaparken kendime hep şunu sordum “Ben olsam nasıl bir ajandanın yardımıyla hedeflerime ulaşırdım?” Tam da benim almak isteyeceğim bir ajanda olduğu için favorilerime koyarak haksızlık etmiş sayılmıyorum. Geçtiğimiz seneden neler öğrendiğimi, hatalarımı, nedenleriyle tek tek analiz etmeye yarayacak sorular, bucket listler, yılın temasını belirlemek için kılavuzlar, hedefler için aylık ve haftalık takip çizelgeleri, yol haritaları daha neler neler… Aşırı mükemmeliyetçi bir insanım ama bu ajanda çook içime sindi benim. Bu sene çok işime yarayacağından eminim, hem yıl sonunda hedeflerime ulaşamamış olursam ajandayı suçlarız… :))) 2018’de satışa çıkarmayı düşünüyoruz fakat siz şimdiden almak isterseniz mail yoluyla veya Instagram’dan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Benim anlatacaklarım bitmez, siz kaçın kendinizi kurtarın ben de devamını diğer yazılara saklayayım. Size çook güzel bir yıl diliyorum.

Sohbetimiz hiç bitmesin…

2016 yılında Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir