fbpx

Zihnine Biraz Mola Ver

“Kafamda kırk tilki dönüyor, kırkının da kuyruğu birbirine değmiyor!”

Oldu di mi böyle zamanlarınız?

Benim hep oluyor…

Bir düşüncenin peşine takılmış giderken bir anda kendimi apayrı bir şey düşünürken bulmak, sayfalarca kitap okuduktan sonra aslında hiçbir şey anlamadığımı fark etmek, gece uyurken dahi beynimde seslerin dolaştığına şahit olmak ve akabinde gelen baş ağrıları benim için uzak şeyler değil. Ne düşündüğümü bile düşünmüşlüğüm vardır benim.

Yine bir gün evde tek başıma otururken kafamı toplayamadığım, düşüncelerin içinde kaybolduğum, tilkilerin beynimde bir oraya bir buraya koşuşturduğu anlardan birindeyim, gözüme önümde duran kalem kağıt takıldı. Kağıt “allahın aşkına yaz sen de kurtul ben de kurtulayım” diye gözümün içine bakarken ben de ne yazacağım hakkında hiçbir fikrim olmadan kalemin kapağını çıkardım kağıdın üstüne anlamsız bir çizik attım. Sonra sanki her şey o çizikle birlikte çözüldü… Aklımdan geçen anlamlı anlamsız her cümleyi, her kelimeyi kaçmasına izin vermeden ensesinden tutup kağıda yazdım. Yazmayı bitirdiğimde o kadar anlamsız bir kağıt vardı ki karşımda görseniz akıl sağlığımdan şüphe edebilirdiniz. Ama kafamda saniyelik beliren ve sonra kaybolan her şeyi somuta dökmüştüm ve hepsi karşımdaydı. Günlerdir kafamı kurcalayan her sorun büyüklü küçüklü orada duruyordu. Sonrası çok kolaydı zaten; hepsi hakkında bir karar verecek, bazılarını çözecek, bazılarını da “bu bir sorun değil ki bu niye aklıma takılmış benim” deyip silip atacaktım. O kağıttan sonra uzun bir süre kafamdan ses çıkmadı ve o gece bebek gibi bir uyku çektim…

Şimdi ne zaman kafamdaki sesler çoğalsa, aklım birini yakalayamadan ötekine kaysa önüme bir kağıt kalem alırım ve hepsini tek tek yazıya dökmeye başlarım. İşim bittiğinde de kimse deli sanmasın diye yırtıp atarım. Size de tavsiye ederim, kulaklarınızdan duman çıkmaya başladığında bir deneyin. Sonucu da benimle paylaşın.

Kamu Spotu* Overthinking öldürür…

Bebek gibi kafalarımız olması dileğiyle,

Sizi seviyorum.

 

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir