fbpx

Cruelty-Free Markalar | Hayvan Deneyi Yasaklansın Kampanyası

kucuk ilham kutusu cruelty free blog

Merhaba!

Bugün bambaşka bir konudan bahsetmek istiyordum aslında ama geçtiğimiz hafta bir blogda okuduğum, üzerine uzun uzun düşündüğüm bir konudan bahsetmeye karar verdim. Konumuz hayvanlar üzerinde test yapan markalar. Evet yahu, sene olmuş 2017 hala ne alıp veremediğimiz var bu hayvancağızlarla dediğinizi varsayıyorum. Malesef ben de dahil çoğumuz bu gerçeği unutup gidip o MAC mağazalarından, o cicili bicili Gratislerden o harika kozmetik ürünlerini satın alıp suça ortak oluyoruz. Sanki bu dünyanın tek sahibi bizlermişiz gibi bencilleşiyoruz. Hayvanlara işkence ediyoruz, sırf keyfimiz yerine gelsin diye ava çıkarak hayvanları katledip, ruhumuz dinginleşsin diye yemeyeceğimiz balıkları tutuyoruz. Hayır ben bunların hiçbirini yapmam diyorsanız makyaj çantanızı açıp markalarınızı kontrol etmenin tam sırası. Ben geçen hafta yaptığım minik bir araştırmanın ardından bundan sonra hayvanların üzerinde test yapmayan markalardan alışveriş yapmaya çalışacağım sözünü kendime verdim. Belki sizin de fikrinizi değiştirmenize vesile olurum veya böyle bir düşünceniz varsa hangi markalar melek hangileri şeytan kılavuz olurum dedim…

İsterseniz önce neden hayvanlar üzerinde test yapmalarını istemiyoruz, hangi markalar cruelty-free hangileri değil bunlara göz atın. Merve Hanım pek güzel açıklamış. Biz kendisiyle konuştuk selamınızı söyledim, okursanız çok mutlu olacak :)) Tekrar tekrar aynı şeyleri söylemek istemiyorum. Size ufak bir tık vereyim.

Buradan 🙂

Buna ek olarak geçen gün instagram hesabında Body Shop’ın da katılımcısı olduğu kampanyayı paylaşmıştım, mesaj çok açık, “hayvanlar üzerinde test yapmak yasaklansın”. Kozmetikte hayvan deneyinin şart olmadığını söyleyen ve sonsuza kadar yasaklanmasını amaçlayan bu şahane kampanya başarılı olsun istiyorsanız buraya tıklayıp 10 saniyenizi alacak  bir imza atabilirsiniz 🙂 Daha önce de söylediğim gibi, belki tek başımıza bir şeyleri değiştiremeyiz ama böyle büyük bir marka önderliğinde yapılan kampanyaya destek olursak sesimiz çok uzaklara kadar gidebilir.

Şimdiden bütün minnak tavşanlar ve diğer hayvanlar adına size teşekkür ediyor, sizi seviyorum. ♥

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir