fbpx

Evde Spa Keyfi İçin Öneriler

Selam!

Bu sefer koca bir ay uzak kaldık, umarım güzel bir mart olmuştur. Olmadıysa da boşverin gitsin, nasıl olsa artık nisandayız. Bu ay uzak kaldığımız için meraklanıp hal hatır soran güzel insanları yanaklarından öpüyorum. Muhabbete devam edelim…

Çok evcimen bir insan olduğumu söyleyemem, ama evdeyken keyfime çok düşkünümdür. Uyanınca güneşi kaçırmadan balkonda kahve içmeyi, derli toplu hale getirdiğim salonda dizi izlemeyi, akşam loş ışıkta yazıp çizmeyi çok severim. Evdeki bu keyif düşkünlüğümü göz önünde bulundurursak küvete girip dakikalarca çıkmamak işten değil. Özellikle canım sıkkın olduğunda, kafam karışık olduğunda, yorgun olduğumda saklandığım yerdir. Çünkü orada telefon, eş, dost gibi seni rahatsız edecek ya da dikkatini dağıtacak başka hiçbir şey yok. Kendinden kaçacak bir şey bulamayınca üzgünsen sorunlarınla yüzleşiyor, mutluysan anda kalıp sessizliğin tadını çıkarıyorsun.

Uzun zamandır bu tarz bir şeyler yazmayınca bu yazıda da banyo keyfimi nasıl ve nelerle çıkardığımı paylaşmak istedim.

Benim için en önemli şeylerden biri ışık. Banyodayken mum ışıklarıyla karanlıkta durmayı sevmiyorum. (Tabii ki bunun bana korkutucu geldiğini sizinle paylaşmayacağım…) Buharla zaten yeterince sıcak olan banyoyu mumla daha da ısıtmak çok bunaltıcı olduğu için himalaya tuz lambalarını kullanıyorum. Yanıma içecek olarak genelde soğuk bir şeyler alıyorum. Enerji içeceği ve buzlu limonata en sevdiklerim. Sıcak bir şeyler içeceksem kendime Doğuş’un mistik chai çayını yapıyorum. Doğadan’nın büyülü bohçası da güzel diyorlar ama hiç denemedim.  Bir de telefona bakmam ya da bir sebepten ötürü elimi kurulamam gerektiğinde lazım oluyor diye mutlaka küçük bir havlu alıp yanıma koyuyorum.

Lavanta Yağı

Sıcak suyun içine damlalıkla 5-10 damla lavanta suyu damlatıyorum. Lavanta yağına olan sevgimi, ne işe yaradığını daha önce anlatmıştım. (tık)

Epsom Tuzu

Bir de Ayşe Tolga’dan öğrendiğim epsom tuzunu suya ekliyorum. “Epsom tuzuyla banyo yaptığınız zaman, vücudunuzun tuzdaki magnezyumu emdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Yani bir bakıma, sadece banyo yaparken magnezyum almış oluyorsunuz.” diyor. Magnezyumun fiziksel rahatlık verdiğini ve kas ağrılarını hafiflettiğini, kan basıncını düzenlediğini, deri hücrelerini onararak yeniden canlandırdığını yine kendisinden öğrendim. Onun yalancısıyım. 🙂 Epsom tuzuyla dolu bir banyo şişlikleri azaltıyor, vücuttaki morlukların iyileşmesine yardım ediyor ve detoks (bu kelimeden artık içim bayılsa da) yapıyor.

Banyo Köpüğü

Ek olarak zaman zaman akan suyun altına banyo köpüğü döküyorum. Güzel bir banyo köpüğü bulmak için çok uğraştım fakat duş jelleri de dahil hepsi birbirine benziyor. Watsons’da satılan I Love… serisini hiç mi hiç beğenmedim. 5 dakika sonra köpükten eser kalmıyor. Siz güzel bir tane biliyorsanız bana mutlaka söyleyin.

Müziksiz olmaz…

Son olarak Spotify’dan güzel bir liste açıyorum. Banyoda eski şarkıları dinlemeyi çok seviyorum. Spotify’da cerenrlu adını aratarak listeleri bulabilirsiniz.

İşte böyle… Bahsettiğim tüm bu malzemelerle ilgili görseli instagrama bıraktım. Soracak sorunuz, konuşacak konunuz varsa info@kucukilhamkutusu.com veya instagramdan ulaşabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın,

Keyifli dinlenmeler…

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, Kuantum ve Yaşam Koçluğu eğitimleri alarak sevdiği işi yapmak için kişisel gelişim dünyasına adım attı. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir