fbpx

Şubat Favorileri | Şirince, Kozmetik, Dizi, Müzik…

Yeni yıl geldi geliyor derken ikinci ayı bitirdik bile. Ya bu sene aylar baya hızlı geçiyor ya da ben çok yavaşım.

Şubat benim doğduğum ay olduğu için diğer 11 tanesinden daha değerli benim için. Fakat bu kez şubat ayının hiç güzel geçmediğini, insanları perişan ettiğini duydum. Umarım sizin için güzel geçmiştir.

Şirince

Pek 14 şubat insanı değilimdir ama bahane hazırken güzel vakit geçirmemek olmaz. Biz de bu sevgililer gününde Şirince’ye gittik. Aslında kaldığımız otel Şirince’de değil Selçuk’taydı. Harika manzarası olan bir oteldi. O kadar samimi, o kadar güzeldi ki Şirince yolunu tutarken bile zor ayrıldım.

sirince selcuk otel.jpg
Balkonumuzda gün batışı…

Şirince köyüne gelince… Gidenler bilir, orada huzurla dolmamak çok güç. İlginç bir havası var buranın. Esnaf çok samimi. Cafeleri birbirinden tatlı. Hele ki yeşillerin arasında bir cafeye bayıldık. Ulaş fotoğrafını çekmemi söyledi, varmış bir hayır buraya koyacakmışım demek ki… 🙂

sirince

Doğal taşlar, baharatlar, çeşit çeşit şarap, biraz ütopik bir yer 🙂 Şarap demişken biz çilekli ve şeftalili olanını aldık ama yolunuz düşerse siz toprak kokulu böğürtleni de bi deneyin, onu da çok sevdim. Ben eve gelir gelmez çilekli olanı gömdüm ama Ulaş şeftaliliyi kurtardı. Şarabı daha bir keyifli hale getiriyor bu meyve aromaları. Bir de süt reçeli var ki, anlatamam denemeniz lazım… Bu reçelleri satan teyze türk kahvesine bir kaşık atarak ve kızarmış ekmeğe sürerek denememizi tavsiye etti. Ben ikisini de denedim ve bayıldım.

Şirince fotoğraflarının devamını Küçük İlham Kutusu instagram hesabında bulabilirsiniz. İzmir’de yaşıyorsanız muhtemelen daha önce çok gittiniz, başka bir yerden İzmir’e yolunuz düşerse burada bir gün geçirmeden gitmeyin derim. Sakin ve yalın bir hayatın da mümkün olduğunu size gösterecektir.

2. Elektronik çerçeve

Ben motto hastasıyım biraz. Kelimelerle çok çabuk motive olabiliyorum. Bu yüzden bu ay kullanmaya başladığım bu elektronik çerçeveyi sadece fotoğraflarımla değil, sevdiğim mottolarla da doldurdum. Slide şeklinde olduğu için bir bakıyorum en sevdikerim, bir bakıyorum motto. Bazı anlar gerçekten ihtiyacım olan mesajı bana verdiğine inanıyorum.

3. Johnson’s Baby Bedtime Losyon

Hayatınızın sonuna kadar üstünde taşımak istediğin koku ne deseler herhalde bunu söylerdim. Naturalcalm(?) aromalıymış, bebeklerin daha çabuk uykuya daldığı klinik olarak falan kanıtlanmış. Orasını bilemiyorum ama psikolojik midir nedir ben bunu sürdüğümde gerçekten bebek gibi mayışıyorum. Bu özelliğinden dolayı sanıyorum ki içinde lavanta var. Lavanta kokusuna karşı inanılmaz bir zaafım var ama bu losyon lavanta gibi kokmuyor. Baya bebekleri öptüğünüzde burnunuza gelen kokudan kokuyor. Geceleri psikopat gibi elimi kolumu koklayarak geziyorum evde. Komodinime koydum, her gece yatmadan önce bu nemlendirici losyonu kullanıyorum. Hatta bir de duş jelini aldım dayanamayıp. Çok sevdim çok.

4. Dizi: Lucifer

Canım dizim canım canım… Lucifer’a bu ay başladım, her bölümü korka korka izliyorum bitecek diye. Şu an 2. sezondayım. 3. sezon çekilecek mi bilmiyorum, çekilmezse çok üzülürüm.

Ana karakter Lucifer bildiğimiz şeytan olan Lucifer. Bir gün cehennemde bekçilik yapmaktan sıkılıyor ve tatile çıkıp dünyaya, Los Angeles’a geliyor. Burada bir bar işletiyor, bir gün bir cinayete tanıklık edip güzel dedektif kızımızla tanışıyor ve olaylar gelişiyor… Daha fazla anlatırsam direkt diziyi anlatmaya başlarım, o yüzden konu hakkında çok bilgi vermesem daha iyi. Fakat şunu söyleyebilirim, din konusunda çok katıysanız biraz rahatsızlık verebilir. Bu dizide Lucifer son derece sempatik, iç çatışmaları olan, cennetten kovulduğu için öfkeli ama farkında olmasa da hala içinde sadık melek olduğu zamanlardan kalma iyilik barındıran bir karakter. Ben bu dizinin kötülüğe bakış açısını çok sevdim. Biraz izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksanız. Bu arada bu dizi aslında bir polisiye, yani bölümler çözülen cinayetler aracılığıyla gidiyor. Bütün bölüm şeytanlar melekler havada uçuşmuyor. (Keşke uçussa o ayrı) Bu ay ve bitene kadar her ay favori dizim olacak gibi.

5. Müzik

  • Killer You – Oscar and the Wolf
  • Dayglo Reflection – Bobby Womack ft. Lana Del Rey
  • Party Girl – Chinawoman

 

Sizin şubat ayınız nasıl geçti? Dedikleri gibi kötü bir ay mıydı yoksa kendi güzelliklerinizi mi yarattınız?

İletişim için kucukilhamkutusu@gmail.com adresine mail atabilir veya instagramdan ulaşabilirsiniz. Sıcacık ve keyifli bir mart olsun.

Sevgiler

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir