fbpx

Bir Pazar Sabahı

Uyanıyorum.

Saat 10’dan 11’e kadar güneş yatağıma vuruyor. Güneş yatağıma vurduğunda daha mutlu uyanıyorum.

Babam yatağımın başına gelmiş meyvesuyunu çocuk gibi höpürderek bu sesle beni uyandırmaya çalışıyor. Bir adam her zaman gülebilir mi? Onun yüzünden evde en büyük depresyonum 10 dakika sürüyor.

Annemin uyandırma yöntemi biraz daha sinir bozucu; uyanana kadar sesinin en tiz tonuyla en saçma şarkıları seçip söyler. Olsun, en kötü uyanışım böyle olsun… İtiraf edeyim huysuz olduğunda hiç çekilmez hatta huysuzlandı mı hemen sığınaklarımıza kapanırız. Gel gör ki tatlı olunca tadından yenmez.

Her neyse, köpük tuvaletini yapmaya çıkmış, iyi… Hava da soğuktu zaten hiç çıkasım gelmemişti. Jaluzileri kaldırıp pencereyi açıyorum; oda ışıkla ve temiz havayla doluyor. İşte şimdi pazara benzedi. Hemen bi kahve yapıp defterlerimin başına oturuyorum. Yazıyorum, yazdıkça yüzüm gülüyor. Yazmak benim meditasyonum. Ajandaya bakınca arkadaşımın doğumgünü olduğunu görüyorum. Hemen bir mesaj atıyorum bir de “seni seviyorum” diyorum. O da bana “seni çok seviyorum” diyor. Bu cümlede bir şey var, duymak da söylemek de iyileştiriyor insanı. Her zaman arkadaşlıklarını çok sağlam tutan ben bu aralar arkadaşlıktan yana biraz sıkıntı çekiyorum. (bkz) Kimine kırgınım, kimine kızgınım, bazılarını ise tamamen hayatımdan çıkardım ama yine de zamanında bana bir kere “seni seviyorum” deyip iyileştirmişlerse, bir kere gülümsetmişlerse bile hayatıma dokundukları için teşekkür etmeye değer diye düşünüyorum. Henüz affedecek kadar olmasa da teşekkür edecek kadar açılıyor kalbim, teşekkür ediyorum. Biraz rahatlıyorum.

Annem acıktıkça huysuzlaşır; kime benzediğimi yaşım geçtikçe daha iyi anlıyorum. Aman huysuzlaşmasın diye mutfağa koşuyorum, latin müzikleriyle kahvaltı hazırlıyoruz. Latin müzikleri ona yazı ve sahilleri hatırlatıyor.

Kahvaltıyı yapıp Köpük’ü sahile çıkarıyoruz. O tanımadığı bir sürü köpekle koklaşıyor, biz tanımadığımız bir sürü insanla sohbet ediyoruz. Herkes birbirine gülüyor, şakalar yapıyor. Bu sahile mutluluk spreyi falan mı sıkıyorlar? Oksijen mi kafa yapıyor?

O sırada Ulaş “ne uyumuşum yav” diye uyanıyor, kendini bilmek de bir şey. Günaydın demek için arıyorum. Sesi bile bana iyi geliyor. Ben etraftaki köpekleri anlatıp gülüyorum, o daha çok gülüyor. Bir şeylere gülmek için çok fazla nedene ihtiyacımız yok, gülmek istersek her şey bize çok komik gelebiliyor.

Eve dönüyorum. Çayımı yapıp blogun başına oturuyorum. Arka fonda sürekli “easy like sunday morning” çalıyor. Her pazar dilime dolanır, napayım…

Aman da aman. Gelsin küvetler, gitsin kitaplar.

Bugün pazar.

Ne yalan söyleyeyim,

bazen huysuzlansam da

hayatımı da pazar sabahlarını da çok seviyorum.


Fotoğraf kaynak: Pinterest
Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, Kuantum ve Yaşam Koçluğu eğitimleri alarak sevdiği işi yapmak için kişisel gelişim dünyasına adım attı. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir