fbpx

2016’nın Suçu Yok | Yeni Yıldan Dilekler

2016’yı nasıl bilirdiniz?

Birçoğu tarafından pek iyi anılmayacak gibi görünüyor, tıpkı diğer yıllar gibi. Şöyle bir düşününce genelde hiçbir yıla “Ne güzeldi, ne harikaydı, bitmeseydi iyiydi.” demiyoruz. “Aman aman gitsin hiç de iyi geçmedi valla bu sene…” leri daha çok duyuyorum. Bu da aslında hiçbir senemizin harika geçmesini sağlayamadığımızı veya güzel olanlardan çok kötülere odaklandığımızı gösteriyor.

Evet, her sene şikayetlerle ve memnuniyetsizliklerle uğurlanıyor genelde ama 2016’da başka bir şey var. Bu yıldan memnun kalana pek rastlamadım henüz. Sanki 2016 herkesin hayallerini yıkmış, ümitlerini yok etmiş, üzmüş, incitmiş gibi. Hem toplumsal olaylarda hem kişisel dünyalarında “yeter” dedirtmiş herkese gibi…

Acaba suç 2016’da mı yoksa git gide daha da tükenen, daha bir karamsarlaşan, içlerindeki boşluğu satın aldıkları oyuncaklarıyla doldurmaya çalışan, iletişimde olmak, konuşmak, dertleşmek ve hissetmek yerine ekranlara daha çok bakan biz insanlarda mı? Biliyorum, çok karamsar oldu bu yazı. Ama zavallı 2016’ya da biraz haksızlık etmiyor muyuz? Ben bu sene bolca sosyal medya fenomeni, bol bol şok(!) indirim, bir sürü alışveriş çılgınlığı, bizi birbirimizden koparan birçok sosyal medya platformu, bu platformlarda birbirlerinin fotoğraflarının altına yapılan içi boş bir sürü yorum, hayallerini unutan veya vazgeçen bir sürü mutsuz insan gördüm… Bilemiyorum Altan, suçu 2016’ya atmayı bırakıp biraz kendimizde mi arasak acaba?

Benim bu kez gelecek sene için dileklerim bir öncekilerden biraz farklı. 2017 ruhumu tıka basa doldururken, etrafımı bomboş bıraksın. Haddim olmayarak sizin için de aynısını diliyorum. 2017 size,

havalı ve popüler mekanlarda çekilen cool fotoğraflar vermesin.

….dostlarla buluşulan sıcak bir mekanda, keyifli sohbetlerden yaşarmış, gülen gözlerin olduğu fotoğraflar versin.

sevgilinizin veya eşinizin sırf söylemesi gerektiği için formaliteden söylediği içi boş cümleler vermesin.

…saçma sapan bir anda içinden gelen, hayatınız boyunca unutamayacağınız, anlamlı bir sevgi cümlesi versin. bol bol kalp çarpıntısı, heyecandan aniden gelen karın ağrısı versin.

instagram fotoğraflarınızın altına sırf siz de ona yazasınız diye yazılan bol emojili iltifatlar vermesin.

…sizi yeni kestirdiğiniz saçınızla görüp size nasıl yakıştığını anlata anlata bitiremeyen o dosttan gelen iltifatlar versin.

2017 size alışveriş yapmak için daha fazla zaman vermesin.

…ailenizle geçirebileceğiniz daha fazla zaman versin. zaman geçiyor. bu dünyada baki değiliz.

bizi mutlu eder sandığımız, dolaplarımızı daha fazla sıkıştıracak indirimler vermesin.

…kendimizi koşulsuz sevebilmeye, kimse yokken hiçbir şeyimiz yokken bile kendimizle eğlenebilmemize imkan versin.

2017 bizi azalttıkça çoğaltsın. Her anımız, her hareketimiz, her düşüncemiz dolu ve içten olsun. Sevdiğimizi ve sevildiğimizi her hücremizde hissedebildiğimiz, kimsenin onayına ihtiyaç duymadan, gösterişi bırakıp sadece güzel anların tadını çıkarabildiğimiz GERÇEK bir yıl olsun.

Siz beni anladınız… 🙂

Sevgiler

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir