fbpx

Vizyon Panosu Yapımı ve İpuçları

Hazır yılbaşı geliyorken, yeni yeni niyetler koyuluyorken vizyon panosu hakkında konuşalım mı biraz?

Aslında vizyon panosu nedir, vizyon panosu nasıl yapılır bunları artık hepimiz biliyoruz. Kendi adıma dikkat ettiğim unsurlar neler, vizyon panosu nasıl işe yarıyor, biz bunlardan bahsedelim.

Vizyon panosu, hayatımıza dahil etmek, elde etmek istediğimiz şeyleri çeşitli görsellerden yararlanarak somutlaştırdığımız bir pano. Bu pano çekim yasasının en kıymetli araçlarından bir tanesi. Çekim yasası der ki, evrende her şey, siz de dahil her şey, bir enerjidir. Ve her enerji kendi frekansında yayın yapar. Evrende her nesnenin, her düşüncenin, her duygunun, kısacası aklımıza gelen her şeyin bir titreşimi vardır. Ve aynı frekansta yayın yapan, yani aynı titreşimde titreyen her şey birbirini çeker.

Peki çekim yasasının vizyon panosuyla ne alakası var?

Hayalimizi temsil eden bir görsele baktığımızda, kendimizi o hayale sahipmiş gibi hissederiz. Yani o hayale ait oluruz. Ait olduğumuz her anda hayalimizle aynı frekansta yayın yapmaya başlarız. Vizyon panosu, en basit tanımıyla, hedefimize ait hissetmemiz için kullanılan bir araç.

Vizyon panosu başlı başına bir motivasyon kaynağıdır. Hedefimize doğru ilerlerken en çok ihtiyacımız olan şey motivasyondur. Motivasyonumuzu kaybedersek, neden istediğimizi unutursak zamanla vazgeçmeye başlarız. Vizyon panosu bizi heyecanlandırır, arzumuzu ateşler ve neden istediğimizi hatırlatır.

Vizyon panosu nasıl yapılır?

Hedefimiz, hayalimiz her ne ise onunla ilgili bize sahipmiş hissi verecek görseller internetten, dergilerden, vs. çıkartılır, kesilir panoya eklenir. Bir mantar pano da kullanılabilir, telefon ekranı da. Önemli olan sürekli gözünüzün takıldığı bir yerde durması.

“Buraya kadar olan kısmı zaten biliyoruz. Bize başka şeyler söyle…”

Evet buraya kadar olan kısmı yüzlerce kez okuduk farkındayım. Ben gevezeliğimden konuştum. Aslında asıl anlatmak istediğim, vizyon panosu yaparken dikkat etmemiz ve aklımızda tutmamız gereken birkaç ayrıntı.

Dikkat etmeniz gereken yegane şey; hisler…

Fotoğraf bulup kesmekte bir şey yok. Önemli olan doğru görselleri bulmakta. Doğru görseli bulup bulmadığınızı anlamak için hislerinize bakın. Seçeceğiniz fotoğrafların sizde iyi hisler uyandırması gerekir.

Ait hissetmek!

Sahip olduğunuzu hissetmek için yanına “yeni telefonum, işyerim, en yakın arkadaşlarım vs.” küçük notlar ekleyebilirsiniz. Ya da size benzeyen birini bulmanız bu hissi elde etmeye yardımcı olacaktır. Amacımız hedefimize sahip olduğumuzda elde edeceğimiz duyguyu hissetmek.

Dikkat: İnsan zaman içinde görüntülere alışır.

Zaman içinde gözünüz panoya alışacak ve dikkatli bakmayacaksınız. Odanıza veya evinize yeni aldığınız bir nesne düşünün. Bir ay boyunca her giriş çıkışımızda gözümüze çarparken zamanla gözümüz alışır ve dönüp bakmayız bile. Bu yüzden panonuzun yerini değiştirebilirsiniz. Ben bazen tamamen kaldırıp üç-dört gün sonra yeniden koyuyorum. Üşengeçler için bu da bi seçenek. 🙂

Kategorize etmek…

Aynı kategorideki görselleri aynı yerlere koyarak panoyu daha düzenli hale getirmek mümkün. Aynı zamanda daha iyi odaklanabilirsiniz.

Kendinizi merkeze koyun!

Son olarak çok mutlu olduğunuz veya çok özgüvenli durduğunuz, size iyi hissettirecek bir fotoğrafınızı bulup tam ortaya koyarsanız diğer tüm görsellerin sizin hayatınızın bir parçası olduğu algısını kendinizde uyandırabilirsiniz.

Vizyon panosu hazırlarken kullandığım bazı taktikler, dikkat ettiğim noktalar bunlar. Siz de yeni yılı fırsat bilip hayallerinizi sıralayıp kendi panonuzu hazırlayıp bizimle paylaşın. Mail atabilir (info@kucukilhamkutusu.com), yorum bırakabilir, Instagram hesabından (@kucukilhamkutusu) ulaşabilirsiniz.

Sevgiler… ♥

Görsel kaynak: theilluum.com

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra kurumsal firmalarda İnsan Kaynakları departmanında çalıştı. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, hayatla dans etmekten ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir