fbpx

Sana Güvenmeyi Öğreneceğiz Hayat

Düşünüyorum da hayatı her an olmam gereken yerde olduğumdan emin bir şekilde yaşasaydım, bunu gerçekten başarabilseydim, tüm hayatım koşullara takılmaksızın harika olurdu. Ne zaman doğru yerde doğru zamanda olduğumu düşünsem içimi tarifsiz bir huzur kaplar. O an yapmam gereken tek şey orada olmak. -meli -malı ekleri olmadan sadece orada olmak…

Şunu anladım ki eğer sürekli başka bir yerde olmak zorunda hissediyorsak, sürekli olduğumuz yerden suçluluk duyuyorsak, bunun sonu gelmeyecek….

Şu an harika bir işte çalışıyor olmam lazımdı, bense burada çürüyorum.

Harika bir iş buldum. Şu an iki katlı bir evde oturuyor olmam lazımdı, bu evden daha iyisinde olmalıydım.

Harika bir eve taşındım. Şu an mükemmel bir ilişkim olmalıydı, burada yalnız öleceğim.”

Hayır, belki de hayatımızın şu anında tam da burada olmamız lazım. “İstediklerimiz gerçekleşmesin, burada kalalım.” demiyorum, aksine onların gerçekleşmesi için şu an tam da burada olmamız lazımdır belki de diyorum…

Gerçekten güveniyor muyuz hayata? “O iş sende, ben buralarda takılıyorum.” diyebiliyor muyuz ona? Çünkü bence o mütemadiyen bize bakıp “Bi burnunu sokmasan ben halledeceğim, bi çık aradan arkadaşım!” diyor.

Zannediyoruz ki hayatın her an birbirinden farklı olaylarıyla bizi şaşırtması gerekiyor, zannediyoruz ki her an kafamızdan aşağı sürprizler yağdırması lazım. Oysa belki de hayat çok basittir. Akşam ailece salonda oturup sohbet etmek kadar, bir film izlemek kadar, 20 dakikalık bir metro yolculuğu kadar, kanepede pinekleyip Candy Crush oynamak kadar basit… Bunların boşa harcanan vakitler olduğunu kim söylüyor? Kime göre boş?

Sadece bir saniyeliğine hayatın dile geldiğini ve size “Benden istediklerini hazırladım, hepsi zamanı gelince senin olacak. Onların senin olması için tek yapman gereken şu an tam da burada olman.” dediğini düşünün. Bir saniyeliğine şu anda hayat çizelgenizde doğru yerde olduğunuzu düşünün.

Sadece bir saniyeliğine hayatın akışına güvendiğinizi düşünün…

Olduğunuz yer size bir başka güzel geldiyse, bir anda huzur kapladıysa içinizi, ne demek istediğimi anlatabilmişim demektir.

Sevgiler.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra kurumsal firmalarda İnsan Kaynakları departmanında çalıştı. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, hayatla dans etmekten ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.