fbpx

Hayattan İlham Al: İlham Aldıklarım

Son zamanlarda çok kullanılmaya başlanan bir kavram oldu ilham almak. Tamam da neden önemli bu kadar? Neden ilham almak için bir sürü aplikasyonlar, siteler çıktı? Gerek var mı?

En azından benim için gerek var.

İlham almak hayata “Evet” demektir. İlham almak “Ben de!” demektir.

Ben de yapabilirim, ben de sahip olabilirim, ben de hissedebilirim…

İlham almak hayata olan tutkumuzu yeniden dengeye sokar. Sahip olmak istediklerimizi, yaşamak istediklerimizi, olmak istediklerimizi bize hatırlatır. “Hadi yeniden heyecanlan bir şeyler için, durma öyle.” der. “Hadi, harekete geç!” der. Bazen bir şeyi elde edememiş olmaya o kadar takılırız ki neden istediğimizi bile unuturuz. İşte ilham bize neden istediğimizi hatırlatır. İçimizdeki tutkuyu ateşler.

Ne zaman bir şeylere ilgi duymamaya başlasam, ne zaman hayata olan ilgimi kaybetmeye başlasam hemen sevdiğim şeylere bakarım. Sevdiğim eşyalara, sevdiğim fotoğraflara, dinlemeyi sevdiğim hikayelere, hayallerimi başaranlara, onların düşüncelerine, yazdıklarına, yaptıklarına bakarım. Ve yeniden “ben de!” derim.

Tabii ki birçok insan gibi benim de ilham almak için en sevdiğim uygulama Pinterest. Çeşit çeşit fotoğraflar, anlamlı sözler, tarifler var. Yeni yaptığım vizyon panom da ilham almak için kullandığım başka bir alan. En yakın zamanda sizinle paylaşacağım. Bir de çok sevdiğim ve her ay aldığım bir iki dergim var. (bunlardan bir tanesi Pozitif dergisi ve ben ona ba yı lı yo rum.) E bir de blogum, kendimi biraz kayırma hakkım olduğunu düşünüyorum. 🙂

Siz de bu akşam güzel bir kahve yapın, en sevdiğiniz dergiyi, uygulamayı veya müziği açın, size ilham veren şeylerin içinde gezin ve hayata biraz “evet!” deyin. Biraz heyecanlanmak çok şeyi değiştirebilir…

Bol bol ilhamlanmanız dileğiyle… 🙂

Sevgiler.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir