fbpx

Sana Hoşgeldin Diyeceğim Sonbahar

Ben tam bir yaz insanıyım.

Hatta bu konudaki düşüncelerimi yazın başında “Ruhuna Yaz Gelsin” ismini verdiğim yazıda uzun uzun anlatmıştım. 🙂 (Burada) Yine de şimdi bir daha söylüyorum. Seni seviyorum yaz… Gönül ister ki havalar hep sıcacık olsun, üşümeyelim, tuzlu tuzlu denizlerde geçsin ömrümüz, hafiflik hakim olsun hem ruhumuzda hem kıyafetlerimizde. Tahmin etmesi zor olmayacak ki 365 günü yaz olan yerlere yerleşmektir en büyük hayalim.

Yani diyeceğim o ki yaz en güzel mevsimdir benim için, ama şimdi sana hoşgeldin diyeceğim sonbahar. Hem de kollarımı kocaman açıp sarılacağım sana. Çünkü her ne kadar hep yaz olsun desem de biliyorum ki yazı güzel yapan sensin, yazı güzel yapan kış… Biliyorum ki sıcağı arzulatan soğuk. Sana hoşgeldin diyeceğim çünkü ben mevsimlerden birini çok seviyorum diye ona takılı kalarak geri kalan diğer mevsimlerin güzelliklerinden mahrum kalmayı reddediyorum. Sahip olduğum tüm mevsimlerin değerini bilip, sahip çıkmak istiyorum. Tüm mevsimler benim olsun istiyorum! Tıpkı sevinçlerimle birlikte üzüntülerime sahip çıktığım gibi. Hepsi benim, hepsi bu hayatın; bu yüzden hepsi çok değerli…

Sana hoşgeldin diyeceğim çünkü sen değişimsin, sen yenilenmesin. Yazın temsil ettiği dinlenmeden, durulmadan, özümsemeden keyifle çıkıp harekete geçme vakti. Memnun olmadıklarımı değiştirmek için, yeni kararlar almak için, yeni bir hayat için en güzel zamansın. Okula giderken tatili iple çekip, tatile girince de sıkılıp okula dönmeye çalışan çocuk misali… Üzülme, tatilin bittiğine üzülseler de okula geri dönmek için çırpınan birçok çocuk için, içimizdeki çocuklar için sen çok değerlisin…

Şimdi hafif hafif esen rüzgarına, ürperten tatlı serinine, yağmurlarına, kuru yaprak çıtırdamalarına, ince kazaklara ve bana getireceğin yeniliklere, değişimlere hoşgeldin diyorum.

Seni seviyorum…

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, Kuantum ve Yaşam Koçluğu eğitimleri alarak sevdiği işi yapmak için kişisel gelişim dünyasına adım attı. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir