“Hayallerini Yaşa” Dosyası

sparkler-e1438143366425n

Bir süredir başka şeylerle uğraşmak zorunda kaldığım için yazmaya kısa bir ara verdim. Kaldığımız yerden devam edelim mi?

Hepimizin birçok kez duyduğu bir hikaye vardır. Kişinin hayatı alt üst olur, düşüşe geçer, dibi görür ve sonra aniden hayatı mükemmel bir hal alır. Birçok kişisel gelişim yazarının, yaşam koçunun ortak hikayesidir. Fakat bu hikayenin inkar edilemez bir tarafı vardır. Dibi gören insan için aydınlığa çıkmak çok kolaydır. Bu yüzden her ne kadar ‘klişe’ olarak görülse de bence bu hikayelerin tamamı doğrudur. Gerçek şu ki, ‘kötü’ olmasa iyiyi arzulamazdık. Kötü olmasa ‘iyi’ o kadar da iyi görünmezdi.

Bundan üç sene önce, hayatımın bir şekilde kötüye gitmesiyle ben de iyiyi arzuladım. Kötü günler sayesinde kim olduğumu, nasıl bir hayatta yaşamak istediğimi sorguladım.Kötü günler sayesinde iyi günleri hayal ettim ve yine onun sayesinde o zaman hayal ettiğim ne varsa şu anda yaşıyorum. Yine kötü günler oluyor, her zaman olacak da. Ama ne zaman kötü günlerden geçsem iyinin çok yakın olduğunu ve yeni hayallerin bu dönemde yeşermeye başlayacağını biliyorum.İşte bu yüzden bugün yeni bir dosya açmaya karar verdim; Hayallerini Yaşa. Hayal ettiklerime ulaşmamı sağlayacak bütün araçları ve yaşanan süreçleri paylaşmaya niyet ediyorum. Böylece birbirimizin yol arkadaşı olabileceğiz. Yolumuz ne olursa olsun, yanyana seyahat edebileceğiz.

Siz de ertelemeden bugün oturup nasıl bir hayatta yaşamak istediğinizi hayal edin. Bu hayatta neler var, nerede okuyor veya çalışıyorsunuz, kimlerlesiniz, nerede yaşıyorsunuz, ruhsal ve fiziksel yönlerinizle nasıl birisiniz? Önce hayal edin, sonra onları hedefe çevirin. Hedeflerinizi yazın ve korkmadan adım adım yürümeye başlayın. Ben bu dosyaya size ve kendime yolculuk boyunca yardımcı olacak minik notlar iliştireceğim. Arada göz atmayı unutmayın.

Hayallerinizi yaşamanız dileğiyle…

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir