fbpx

Benimle Meydan Oku: 21 Gün Minnet Egzersizi (PDF Çalışması)

Selam!

Bu sefer bi’ teklifle geldim. Daha önce şükür egzersizlerini çok sevdiğimi fakat istikrarlı olamadığımı söylemiştim. Bu miskinliği kırmak için harika bi çözüm buldum. Size de bana yol arkadaşı olmanızı teklif ediyorum. 21 Gün Minnet Egzersizi aslında çoğu kez duyduğumuz şükür egzersizi… Biz bunu 21 gün boyunca gün atlamadan yaparak bilincimizi güzel olana odaklanması konusunda eğitmeye çalışacağız. Kategoriler sayesinde daha ayrıntılı düşünüp, daha içten şükredip beynimizi biraz yoracağız. Ayrıca çalışmanın içinde bir de duygu durumu grafiği var. 21 gün boyunca hangi ruh hallerinde durduğumuzu, iniş çıkışlarımızı gözlemleyeceğiz. Daha fazla anlatmayayım, sürprizi kaçmasın.

Peki neden şükür egzersizi?

Çünkü minnettarlık yani şükretme hali çok özel bir duygu durumudur. Sahip olduklarımızı bilinçli bir şekilde gözden geçirip onlar için teşekkür ettiğimizde bolluk içinde olduğumuz gerçeğiyle karşılaşır, daha fazlasını hayatımıza davet ederiz. İsteklerimize sıkı sıkıya bağımlı olmayı bırakır, daha dingin, daha mutlu ve daha tatminkâr bir ruh haline bürünürüz.

İnanıyorum ki bu egzersiz bize farkındalık katacak, sahip olduklarımızı hatırlatacak, aslında ne kadar bolluk içinde yaşadığımızı görmemize, bakış açımızın değişmesine yardımcı olacaktır.

Hadi hep beraber 21 günlük bir yola çıkalım. Yolculuğunuzu benimle paylaşmak isterseniz kucukilhamkutusu@gmail.com adresine mail atabilir, instagram yoluyla iletişime geçebilir ya da #kikile21gun etiketiyle fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Lütfen size gönderebilmem için buraya e-posta adresinizi bırakın. Sıkıntı yaşarsanız yukardaki iletişim kanallarından herhangi birinden bana ulaşabilirsiniz.

Yolculuğunuzun keyifli olması dileğiyle…

Sevgiler

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

8 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir